1050-lecie Chrztu Polski
Napisane przez admin on 18-04-2016 14:15 | 217 czytań
1050-lecie Chrztu PolskiSpotkaniu towarzyszyły występy znanych zespołów chrześcijańskich m.in. Siewcy Lednicy, Arka Noego. Uroczystości zakończyły się Mszą świętą, której przewodniczył kard. Pietro Parolina, legat papieski. Podczas Mszy miało miejsce niecodzienne wydarzenie, udzielenie sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrztu, bierzmowania oraz komunii świętej) dwóm młodym kobietom.
Dla naszej młodzieży udział w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski to niezapomniane przeżycie, które pozostanie na długo w naszych sercach. Ponadto to wielki zaszczyt, że właśnie ludzie młodzi z Chełmży m.in. z naszego Zespołu Szkół zostali wyróżnieni spośród całej diecezji toruńskiej i wydelegowani do Poznania na uroczystości Jubileuszowe.