Dzień Przedsiębiorczości
Napisane przez admin on 02-05-2016 12:58 | 332 czytań
Dzień PrzedsiębiorczościPoprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. O randze tego przedsięwzięcia świadczą dwa fakty. Po pierwsze: za organizację "Dnia przedsiębiorczości" Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii "Inicjatywy Edukacyjne". Po drugie: wydarzenie objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. Wspólnie z panią pedagog Anną Borowicz udało nam się zorganizować jednodniowe praktyki dla ponad sześćdziesięciu uczniów z pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego. Nasza młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca w biurze podróży, hotelu, straży pożarnej, szpitalu, kwiaciarni, policji, salonie samochodowym, szkole, przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej, teatrze, sądzie gospodarczym, schronisku dla bezdomnych zwierząt, urzędzie pracy, zakładzie kosmetycznym oraz firmie budowlanej i produkcyjnej. Zarówno praktykanci jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w tego rodzaju inicjatywie. Dla uczniów była to doskonała okazja, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie, a dla opiekunów świetna szansa, aby dowiedzieć się jak ich zawód jest postrzegany przez młodych ludzi i przełamać ewentualne stereotypy związane z ich profesją.
W obecnej rzeczywistości dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze jest jakiekolwiek, nawet minimalne doświadczenie zawodowe. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nie mają zbyt wielu okazji żeby je zdobyć, dlatego już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do wykazania się inicjatywą i wzięcia udziału w przyszłorocznym „Dniu Przedsiębiorczości”.