eTwinning...
Napisane przez admin on 22-10-2015 11:06 | 289 czytań
eTwinning...eTwinning- europejska współpraca szkół

eTwinning to europejska współpraca szkół i przedszkoli za pośrednictwem mediów elektronicznych. Program został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia oraz inicjatywy młodzieżowe i sportowe.
W programie uczestniczą wszystkie kraje UE oraz Turcja, Macedonia, Islandia i Norwegia.
W 2013 roku eTwinning powiększył się w ramach programu eTwinning Plus o: Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Mołdawię i Ukrainę oraz Tunezję, a w roku 2015 dołączyły Albania, Bośnia
i Hercegowina, Lichtenstein I Serbia.
Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 27 językach. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się najlepszymi praktykami oraz rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych w eTwinningu.
W Polsce program koordynowany jest przez Krajowe Biuro eTwinning, które działa w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pełniącej również rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.