„Szkoła otwarta"
Napisane przez admin on 02-11-2016 16:02 | 249 czytań
„Szkoła otwarta"Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Goście mieli szansę poznać naszą szkołę, jej historię, tradycje, sławnych absolwentów. W ramach promocji czytelnictwa zapoznaliśmy się z Chłopami Władysław Reymonta – nie tylko fragmentami powieści, ale też jej ekranizacją, co wykorzystaliśmy później do wspólnych gier i zabaw edukacyjnych. Nie mogło też zabraknąć krótkiej lekcji języka migowego, dzięki której nauczyliśmy się m.in. przedstawiania się. Potem zwiedzaliśmy miasto oraz Katedrę p.w. Trójcy Świętej, po której oprowadził nas pan Krzysztof Waśkowski, zapoznając z wyjątkowymi faktami z jej dziejów.
Możemy z przyjemnością stwierdzić, że kluczowy cel naszego spotkania – integracja uczniów obu szkół – został bez wątpienia osiągnięty.

Do zobaczenia wkrótce!

zobacz zdjęcia - „Szkoła otwarta"...>>>