Spotkanie na szczycie...
Napisane przez admin on 10-11-2015 20:27 | 265 czytań
Spotkanie na szczycie...- Z prawdziwą przyjemnością reprezentowałyśmy naszą szkołę w tym międzynarodowym gronie mówi Irena Szydłowska – główny koordynator projektu.Naszym celem było przede wszystkim omówienie zasad przeprowadzania mobilności do poszczególnych krajów partnerskich i ustalenie jej terminów. Już w styczniu młodzież naszej szkoły odwiedzi Wielką Brytanię. My natomiast przygotowujemy się do wizyty uczniów i nauczycieli ze wszystkich krajów partnerskich w marcu. To wielkie wyzwanie, ale też ogromna radość i szansa na wymianę cennych doświadczeń. Celem naszego spotkania we Francji było też ustalenie terminów videokonferencji i wszelkich merytorycznych aspektów projektu.

W programie spotkania znalazło się też zwiedzanie Soissons, odwiedzenie tamtejszej szkoły, winnicy w Cormicy oraz monumentalnej gotyckiej katedry w Reims.

- Wyjechałyśmy z Soissons oczarowane przyjazną atmosferą spotkania, urokiem francuskiej jesieni, ale przede wszystkim zadowolone z nowych międzynarodowych znajomości, które z pewnością zaowocują aktywną, dynamiczną współpracą młodzieży wszystkich wspomnianych państw – mówi Irena Szydłowska. – Młodzież naszej szkoły nie po raz pierwszy uczestniczy w międzynarodowym projekcie. Trudno przecenić walor edukacyjny takich spotkań – począwszy od praktycznego szkolenia języka, przez dzielenie się pomysłami, naukę otwartości, tolerancji, umiejętności znalezienia się wśród ludzi o odmiennych poglądach i obyczajach, po międzynarodowe przyjaźnie zawierane przez młodzież na całe lata. Cieszymy się, że jako społeczność szkolna nie tylko czujemy się częścią Europy. Po prostu nią jesteśmy.