Nasze spotkania
Napisane przez admin on 09-03-2017 08:44 | 202 czytań
Nasze spotkaniaW Forum spotkaliśmy się z dyrekcją szkoły: panem dyrektorem Ryszardem Bieleckim, panią dyrektor Melitą Szarkiewicz, panią dyrektor Beatą Dziaszyk, kierownikiem internatu panią Marzeną Boczkowską oraz uczniami klasy I La. Po rozmowach na temat dalszej współpracy i planowanych działaniach rozpoczęliśmy zwiedzanie Ośrodka od zapoznania się z Izbą Tradycji Ośrodka, po której oprowadziła nas pani Hanna Zielińska oraz Izbą Pamięci Gen. Stanisława Maczka i 1. Dywizji Pancernej, której historię przybliżyła nam pani Krystyna Bieniek. Po niektórych salach internatu oprowadziła nas pani kierownik Marzena Boczkowska. Następnie zapoznaliśmy sie z pracą terapeutów, zwiedzając sale lekcyjne. Szczególnie spodobała się nam sala doświadczania świata – to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, której celem jest stymulowanie lub wyciszania zmysłów. Skierowana jest do dzieci już od pierwszych miesięcy życia, a jej zastosowanie zmienia się z wiekiem dziecka.

Wreszcie przystąpiliśmy do pracy w zespołach. Tym razem przebiegała ona w dwóch etapach. Najpierw zaprezentowaliśmy projekt wypracowany przez nas w Muzeum KL Stutthof, dotyczący gehenny życia obozowego Życie w obozie... oraz przedstawiliśmy sylwetkę absolwenta naszej szkoły bł. St. W. Frelichowskiego, więźnia obozu.

Dalej młodzież realizowała projekt dotyczący literatury regionalnej, opracowany przez panią Joannę Szmytkowską. Wspólnie czytaliśmy fragmenty tekstu Jerzego Sulimy-Kamińskiego Most Królowej Jadwigi i, w oparciu o tekst, rozwiązywaliśmy ćwiczenia zawarte w kartach pracy. Do zadań uczniów należało m.in. odszukiwanie na mapie wskazanych ulic Bydgoszczy oraz wyjaśnianie charakterystycznego słownictwa zawartego na stronach powieści. Nasze wypowiedzi pomagała tłumaczyć na język migowy pani Barbara Kosz.

Jak zwykle, po zabawie i wysiłku intelektualnym nadszedł czas na wspólny obiad.

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

zobacz zdjęcia - Nasze spotkania..>>>