III miejsce Anny Borowicz z klasy II A
Napisane przez admin on 24-04-2017 08:26 | 234 czytań
III miejsce Anny Borowicz z klasy II APo raz kolejny uczniowie naszego liceum odnoszą w nim sukcesy. Ania Borowicz, uczennica drugiej klasy, 28 marca odebrał nagrodę za III miejsce. Napisała pracę „Lokalne Milenium. Wizyta prymasa Stefana Wyszyńskiego w Chełmży oczami świadków”. Wykorzystała w niej relacje pana Ryszarda Muzioła, emerytowanego nauczyciela języka polskiego i dyrektora naszej szkoły, oraz pana Ryszarda Imieli, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie.

A oto co sądzi Ania na temat udziału w konkursach: Poszukiwanie informacji, źródeł, świadków, czy nawet samego tematu pracy to ogromna frajda. Owszem, musimy przekopać się przez wiele książek, w których nie zawsze znajdziemy potrzebne informacje, ale to również nie idzie na marne. Konkursy to także okazja do szlifowania swoich umiejętności i poszerzenia horyzontów. Taka praca wymaga od nas gromadzenia sporej ilości materiałów, dzięki czemu wzbogacamy nie tylko naszą wiedzę, ale także słownictwo, a co najważniejsze zgłębiamy historię naszej małej ojczyzny. Kolejną z zalet są osiągnięcia – te małe i duże. Każde osiągnięcie coś w nas buduje. Zawsze jest to cegiełka w naszym rozwoju. Poza tym miło jest być docenionym, a taką okazję mamy, gdy się w coś angażujemy.