Wizyta na Politechnice Łódzkiej...
Napisane przez admin on 08-03-2016 21:25 | 332 czytań
Wizyta na Politechnice Łódzkiej...Nowoczesny Wydział Mechaniczny, a w szczególności „Fabryka inżynierów”, gdzie prowadzone są badania nad m.in grafenem oraz powłokami do protez biodrowych, jest miejscem, na którym studiują ludzie z pasją. Uczestniczyliśmy również w bardzo ciekawych zajęciach z kreatywnego myślenia oraz mieliśmy okazję podziwiać wehikuł czasu - samochód na baterie słoneczne, skonstruowany przez studentów tego wydziału.
Następnie zostaliśmy zaproszeni przez pana doc. dr. inż. Stanisława Brzezińskiego -Prodziekana Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, który przy wyśmienitym poczęstunku bardzo ciekawie opowiadał nam o „słodkim wydziale”- Cukrownictwie, którego pierwszym dziekanem był specjalista w dziedzinie cukrownictwa, profesor Politechniki Łódzkiej - Stanisław Zagrodzki, były wieloletni dyrektor Cukrowni Chełmża.
Na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności najbardziej spodobał się nam wirtualny symulator cukrowni. Jest to program, w którym studenci mogą analizować procesy produkcji cukru, ustawiać parametry różnych urządzeń i badać, w jaki sposób wprowadzone parametry wpływają na proces technologiczny podczas produkcji.
Celem wizyty była popularyzacja nauk ścisłych oraz kształcenia na kierunkach technicznych wśród uzdolnionej młodzieży naszego liceum.
Politechnika Łódzka wywarła na nas ogromne wrażenie.

zobacz zdjęcia - Wizyta na Politechnice Łódzkiej…>>>