Marta Preis odebrała wyróżnienie za Kartki z życia ks. Polikarpa Gulgowskiego
Napisane przez admin on 25-03-2016 11:23 | 446 czytań
Marta Preis  odebrała wyróżnienie za  Kartki z życia ks. Polikarpa GulgowskiegoMarta otrzymała wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne za pracę pt. Kartki z życia ks. Polikarpa Gulgowskiego. Dyplom licealistce wręczał m.in. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Przewodniczący Kapituły Konkursu prof. dr hab. Wojciech Polak z Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK w Toruniu.
Praca opisująca historię życia dawnego proboszcza parafii w Kiełbasinie, a szczególnie jego losy w czasie II wojny światowej, powstawała przez kilka tygodni pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - Hanny Zdziarskiej. Wytrwałość, dociekliwość i zaangażowanie Marty dały wspaniały rezultat - wyróżnienie.
W programie uroczystości w Centrum Dialogu znalazło się emocjonujące wystąpienie dr hab. Sylwii Grochowiny z UMK w Toruniu o losach kobiet żydowskich z podobozu KL Stutthof o nazwie Baukommando Weichsel. Gościem honorowym obchodów 107. rocznicy urodzin gen. Elżbiety Zawackiej była księżna Lidia Lwow-Eberle, o której powstał film pt. „Cztery życia Lidii Lwow”.
Wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Oni tworzyli naszą historię” można oglądać od 18 do 29 marca br. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawadzkiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4. Wystawa prac znajduje się w sali konferencyjnej na II piętrze.
Na początku kwietnia br. praca Marty zostanie umieszczona także w bibliotece szkolnej, aby osoby zainteresowane tematem mogły zapoznać się z ciekawą historią księdza Gulgowskiego oraz obejrzeć zdjęcia, które Marta samodzielnie wykonała i zamieściła w tekście.

zobacz zdjęcia - Marta Preis odebrała wyróżnienie za Kartki z życia ks. Polikarpa Gulgowskiego…>>>