Seminarium kontaktowe – Celebrating Cultural Diversity Through Digital Literacy in eTwinning
Dodane przez admin dnia Kwiecień 25 2018 17:37:25
autor: Irena Szydłowska

Międzynarodowe seminarium kontaktowe zorganizowane zostało przez maltańskie biuro eTwinning w dniach 19-21 kwietnia 2018 na Malcie. Spotkanie skierowane było do nauczycieli każdej specjalności, a językiem komunikacji był angielski.
Treść rozszerzona
W dniach 18.04.2018 - 21.04.2018 miałam okazję uczestniczyć w seminarium kontaktowym w uroczej miejscowości St. Julian, na Malcie.
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z różnych państw Europy: Polski, Gruzji, Czech,Słowacji, Portugalii, Turcji oraz Malty i Gozo. Szkolenie w wielokulturowym gronie nauczycieli umożliwiło wymianę doświadczeń zawodowych oraz osobiste bliższe poznanie się i nawiązanie znajomości.

Program spotkania obejmował następujące zagadnienia:

-Migrant Learners' Unit,
-Epale Features ( blogs, news, resources, Events and Partner Search),
-Eco- schools and eTwinning and Useful Tools for a Project,
-Using the Twinspace and Creating Projects,
-Cultural visit.


Udział w spotkaniu umożliwił mi zdobycie nowych doświadczeń, poznanie nieformalnych metod nauczania, źródeł materiałów dydaktycznych online oraz nawiązanie nowych kontaktów partnerskich z Portugalią, Maltą i Słowacją.
Podczas wyjazdu miałam także możliwość spotkania z kulturą i historią Wysp Maltańskich.
Zachwyciłam się Vallettą- stolicą kraju i Konkatedrą św. Jana, która olśniewa barokowym przepychem i bogactwem form. Nacieszyłam oczy widokiem obrazów Caravaggia...
Gozo, czyli mniejsza i spokojniejsza siostra Malty okazała się miejscem prawie magicznym, choć z dużą ilością turystów.
Zakończenie seminarium odbyło się w Mdina — dawnej stolicy Malty – miasta z niesamowitą duszą, otoczonego złotymi murami, zamkniętego dla ruchu samochodowego, z wąskimi uliczkami, i barokowymi kościołami sprawiało wrażenie, że czas się w nim zatrzymał.


To sum up, traveling broadens the mind. It helped me to promote both self- development and my school, and contributed to diversity of the human culture.


Zobacz zdjęcia - Seminarium kontaktowe – Celebrating Cultural Diversity Through Digital Literacy in eTwinning...>>>