Pierwszoklasiści LO odnoszą sukcesy
Napisane przez admin on 07-11-2016 15:55 | 382 czytań
Pierwszoklasiści LO odnoszą sukcesyUdział w konkursie wzięły trzy uczennice klasy I Sp: Natalia Dormowicz, Justyna Kalitowska, Magdalena Pleskot. Lista laureatów konkursu została ogłoszona 20 października 2016 r. Jedną z nich została Magdalena Pleskot. Jej praca plastyczna pt.: Kościół pw. Świętej Trójcy w Chełmży zajęła pierwsze miejsce. Magdalena, kiedy dowiedziała się o zajęciu pierwszego miejsca, podzieliła się refleksją dlaczego podjęła decyzję wzięcia udziału w tym konkursie:

Uczęszczam do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego w Chełmży. Jednym z moich zainteresowań jest rysowanie. Nie jest to moje główne hobby. Tworzenie rysunków daje mi wiele radości i satysfakcji. Staram się doskonalić swoją umiejętność poprzez ćwiczenie i wprowadzanie nowych technik. Ostatnio odkryłam wykonywanie prac węglem i pastelami, co bardzo mi się spodobało. Zgłaszając się do konkursu miałam już pomysł na temat. Chciałam pokazać charakterystyczną dla miasta Chełmży średniowieczną budowlę. Ucieszyła mnie wiadomość, że moja praca znalazła uznanie i spodobała się jury konkursu.

Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu w dniu 28 października 2016 r. Jedną z atrakcji było zwiedzanie podziemi zamku, oraz pokonkursowa wystawa prac, którą będzie można oglądać do 9 grudnia 2016 r. Będzie ona również udostępniona do zwiedzania w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Prejsa w Chełmży w dniach 15 – grudnia 2016 – 31 stycznia 2017 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania wystawy.

zobacz zdjęcia - Pierwszoklasiści LO odnoszą sukcesy...>>>