Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży na wymianie w Rumunii
Napisane przez admin on 27-03-2018 11:13 | 257 czytań
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży  na wymianie w RumuniiOprócz językoznawczych odkryć, uczniowie naszej szkoły , będąc gośćmi swoich rumuńskich kolegów, doświadczyli niesamowitej gościnności, dzięki której mogli zwiedzić takie miejsca jak: Medgidia, Konstanca czy Cernavoda.
W miejscowości, której zamieszkali - Medgidia, odwiedzili tutejsze placówki oświatowo-kulturalne oraz zostali ugoszczeni przez lokalne Liceul Teoretic "Nicolae Balcescu".

Niezwykłym doświadczeniem była wizyta uczestników w Elektrowni Jądrowej Cernavodă- jedynej na terenie Rumunii oraz możliwość obserwacji pracowników w CRH Romania- jednej z większych cementowni w tym regionie Europy.
Beneficjenci programu brali udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w sieci, tworzyli profesjonalne profile zawodowe, a także nauczyli się, jak w poprawny sposób zachować się i odpowiadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Dopełnieniem wrażeń estetyczno-kulturalnych była możliwość skosztowania specjałów kuchni rumuńskiej oraz nauka tradycyjnych tańców tego regionu - Przypuszczam, iż każdy z nas będzie pamiętał smak mamałygi oraz sarmali, których sekretnym i decydującym o specyficznym aromacie składnikiem są kiszone liście winogron.
Z niecierpliwością oczekujemy ponownego spotkania w marcu – tym razem jako gospodarze w naszym kraju – podsumowują uczestnicy wymiany.

Irena Szydłowska
Szkolny koordynator projektu

Zobacz zdjęcia - Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży na wymianie w Rumunii...>>>