Erasmus+ znowu w akcji
Napisane przez admin on 28-05-2018 16:40 | 233 czytań
Erasmus+ znowu w akcjiPodczas działań projektowych w Niemczech, które odbyły sie w dniach 13-19.05.2018r.,staraliśmy się zachęcić jak największą grupę uczniów do podniesienia własnych umiejętności w obszarze umiejętności budowania świadomego i aktywnego obywatelstwa europejskiego w oparciu o ustaloną i wystandaryzowaną listę kompetencji młodego Europejczyka ze szczególnym uwzględnieniem podstawowych kompetencji kluczowych, wśród których priorytetowo traktujemy dobrą komunikację, kompetencje językowe i kulturowe, kreatywność, umiejętności informatyczne, organizacyjne oraz przedsiębiorczość.
Wszystkie działania projektowe zrealizowane podczas mobilności do Niemiec pokazały naszym uczniom, że nauka języków, to nie tylko przysłowiowy zeszyt i książka.
Wyjazd do Schwabisch-Gmund był bardzo motywującym doświadczeniem dla uczniów ZSP w Chełmży. Możliwość ciągłego posługiwania się językiem angielskim udoskonaliła ich kompetencje językowe, interpersonalne i społeczne. Mobilność była także niezapomnianym wydarzeniem towarzyskim i kulturowym. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić muzeum Porsche w Stuttgarcie, spotkać się z pracownikami firmy Bosch, wziąć udział w warsztatach EULE STEM, CAlliope, Scratch oraz Legomindstorms. Niezwykłym doświadczeniem była także wycieczka do kopalni rudy w Allen.

"Uważam, że dzięki krótkoterminowej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+ beneficjenci projektu są świadomi własnych umiejętności, uwierzyli we własne możliwości, rozwinęli skrzydła podczas współpracy z rówieśnikami z Europy, a także zyskali dodatkową motywację do nauki języka angielskiego oraz poznawania innych kultur.Dzięki nabytym kompetencjom, uczniowie zdobyli również dokument Europass-Mobilność, który potwierdził nabycie przez beneficjentów nowych kompetencji zawodowych w ramach europejskiej ścieżki kształcenia młodzieży"
Irena Szydłowska - szkolny koordynator projektu

"Wyjazd do Niemiec w ramach programu Erasmus+ był dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Podczas pobytu poznałem wielu fajnych ludzi z Niemiec, Rumunii i Francji. Mam nadzieję, że będę utrzymywał kontakt z nowymi przyjaciółmi. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi wziąć udział w wymianie młodzieży organizowanej przez naszą szkołę."
Kacper Kajtek kl. I TI

"Praktykowanie języka na co dzień było dla nas dużym wyzwaniem i okazją do przełamywania barier językowych. Podniesienie kompetencji językowych w tak krótkim czasie zmotywowało nas do kontynuacji nauki języka angielskiego."
Konrad Brylski i Jakub Wiśniewski kl. I TI