Napisane przez admin on 14-02-2016 11:57 | 563 czytań
Wycieczka do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy...Podczas spotkania Dyrektor - pan Ryszard Bielecki przedstawił nam historię Ośrodka, nauczania osób niesłyszących. Jego początki sięgają 1947 roku, gdy siedziba mieściła się w zespole pałacowym w Ostromecku. Następnie nadszedł czas na poczęstunek oraz niezapomnianą zabawę dydaktyczną, integrującą młodzież obu szkół, której tematem były zwyczaje wielkopostne i wielkanocne na Kujawach. Pod kierunkiem p. Joanny Szmytkowskiej - nauczyciela języka polskiego, uczniowie przygotowali inscenizacje ,,Przywoływek kujawskich" i ,,Wybijania żuru". Mieliśmy też szansę nauki języka migowego - zarówno nasi uczniowie, jak i pani Dyrektor.
Po wspólnym obiedzie pożegnaliśmy się ze smutkiem i wróciliśmy do Chełmży.
W imieniu Dyrektora ZS w Chełmży pani Katarzyny Komakowskiej, Róży Kowalskiej - nauczyciela bibliotekarza i młodzieży, serdecznie dziękujemy Dyrektorom Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 w Bydgoszczy, nauczycielom, młodzieży za niezwykle ciepłe przyjęcie nas w swojej szkole!

zobacz zdjęcia - Wycieczka do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy...>>>