„Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”
Napisane przez admin on 04-04-2016 10:12 | 366 czytań
„Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”Aby lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie, młodzież wzięła udział w doświadczeniach ukazujących, w jaki sposób autyzm wprowadza zmysły w błąd. Było to m.in. przyszywanie guzika z dwiema parami rękawic na dłoniach, kolorowanie obrazka w specjalnych okularach czy czytanie tekstu zakłócane przez pulsujące kolorowe światła. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć pomoce stosowane w pracy dydaktycznej i terapeutycznej. Na zakończenie zajęć prowadzące zachęciły uczniów do śledzenia wydarzeń organizowanych w Polsce w ramach obchodów Dnia Wiedzy na temat Autyzmu i okazania solidarności z autystykami np. poprzez profil społecznościowy fb. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowy breloczek z napisem: „Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”.

zobacz zdjęcia - „Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”…>>>