Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”
Dodane przez admin dnia Czerwiec 13 2018 08:00:36
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży uroczyście inaugurowano Projekt finansowany z funduszy UE na lata 2018-2020 „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”. Jego celem jest umożliwienie zdobycia nowych wiedzy i umiejętności zawodowych przez osoby dorosłe z Powiatu Toruńskiego. Dla każdego uczestnika zaplanowano nieodpłatne wsparcie w formie doradztwa edukacyjno-zawodowego i na tej podstawie odpowiednio dobranego, w zależności od zainteresowań i predyspozycji uczestnika, kursu. W taki sposób uczestnik może zostać skierowany np. na kurs kosmetyczny, stylizacji paznokci, spawania, wózków widłowych i wiele innych. Projekt jest skierowany do osób, które mają 18-65 lat, mieszkają, uczą się lub pracują na terenie Powiatu Toruńskiego, mają co najwyżej średnie wykształcenie (w tym studenci) lub dowolne wykształcenie i ukończone 50 lat oraz nie prowadzą działalności gospodarczej.
Treść rozszerzona
Realizatorami projektu są Miasto Bydgoszcz, Powiat Bydgoski, Miasto Toruń oraz Powiat Toruński. Bezpośrednią realizacją zadań w projekcie na terenie Powiatu Toruńskiego zajmuje się Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, a punkty iformacyjno-rekrutacyjne znajdują się w: Gronowie - Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oraz w Chełmży – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży i Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży.
Wsparcie w działaniach mających na celu upowszechnianie informacji nt. projektu zadeklarowały Miasto Chełmża, Gmina Chełmża, Gmina Łysomice i Gmina Łubianka. Podczas inauguracji projektu zostały podpisane przez pana Andrzeja Siemianowskiego - Wicestarostę Powiatu Toruńskiego, pana Marka Kuffla - Zastępcę Burmistrza Miasta Chełmży i pana Jacka Czarneckiego – Wójta Gminy Chełmża listy intencyjne dotyczące wspólnej promocji działań projektowych.

Informacji na temat projektu udziela:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży
ul. Hallera 23,
87-140 Chełmża,
zs-chelmza.pl
tel.56 675 19 24
e-mail: zs_chelmza@poczta.onet.pl

Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 7
87-140 Chełmża
zsschelmza.edupage.org
tel. 56 675 56 80
e-mail: zsswchelmzy@gmail.comZobacz zdjęcia - Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”...>>>